2011. december 23., péntek

Fagyöngy ékszerszett

A nemrég "levadászott" fagyöngyök felhasználása nem sokat váratott magára, máris összeállt belőle egy ékszerszett. Érdekessége, hgy mindkét "zsákmányból" választottam hozzá gyöngyöt, színt pedig egy kevés - bolti - sötétlila kiegészítéssel adtam neki.
És hogy mi volt az apropó? Elég egyszerű: nem tudtam mit felvenni az esti buliba...

2011. december 14., szerda

Ötletadó hétköznapok

Egyre hosszabb "ékszeres múltam" néha különös dolgokat hoz ki belőlem... Pl. azt is, hogy néha hétköznapi apróságok adnak ötletet. A múltkor ez épp a szobában száradó színes harisnyáim látványa volt... :)

2011. december 12., hétfő

Életfa

Minden anyagnak és technikának megvannak a maga kihívásai, így a drótékszerkészítésnek is.
Ez a medál is ilyesféle "mérföldkő", legalábbis számomra. Maga a forma nem a saját ötletem, de ahány fa, annyiféle... Talán legközelebb érdemes lesz egy kicsit nagyobb méretben elkezdeni, mert a 3,7 cm-es hosszabbik befoglaló azért mégiscsak túlzás. :-)

2011. december 10., szombat

Zsákmány

A minap egy turkálóban bukkantam egy jópofa övre. Na persze nem hordani akarom, de alapanyagnak kiváló... :)

2011. november 27., vasárnap

Adventi készület

Idén is elérkezett az Advent, Krisztus születésének megünneplésére készülünk lélekben, és tettekben is. Egyházközségünkben, Veresegyházon lassan hagyománnyá válik, hogy a karácsonyi készület részeként jótékonysági ajándékvásárt rendezünk.
Vannak, akik könyveiket, játékaikat ajánlják fel, többen külön erre az alkalomra saját készítésű apróságokat hoznak (gyertyát, karácsonyfadíszeket), és szép számmal akadnak olyanok is, akik mindennapi munkájuk "gyümölcsét" - lekvárokat, mézet, művészeti alkotásaikat hozzák el, hogy eladásukkal a kitűzött célra adakozzanak.
Idén a vásár bevételét a Madarász utcai Gyermekkórház kapja majd!
Adja Isten, hogy mind az adakozók, mind a megajándékozottak gyarapodjanak az idei adventben.

2011. november 13., vasárnap

Kontrasztos feketék

A romantikusabb formák után most legújabb kincseimmel, a fekete teklagyöngyökkel kísérleteztem, így született meg ez a néhány, vagány színösszeállítású, fülbevalóból és gyűrűből álló ékszerszett.



2011. október 4., kedd

Magyaros motívumok







Első ékszereim közt is akadt egy sujtásos motívummal készült darab, mégis majd egy év eltelt, mire újra vissztértem ehhez a mintához. Talán a szép, élénk színű gyöngyök ihlettek meg...

2011. augusztus 23., kedd

Első könyvjelzőm


Sokáig nem gondoltam könyvjelző készítésére, de sok szép ilyen alkotást láttam a MESKÁN.
Az apropót egy angyalkás könyvjelző megrendelése rendelés hozta meg. Persze el nem tudtam volna képzelni, hogy készen kapható elemekből állítsam össze az egészet. :-) Az alapot és az angyalka szoknyáját 0,8-as sárgaréz drótból hajlítottam, összedolgozáshoz és a z angyalka ruhájának elkészítéséhez 0,25 mm-es drótot és halványrózsaszín kásagyöngyöket használtam.

2011. augusztus 19., péntek

Színkavalkád



Mint a legtöbb újdonság, így az ékszerkészítés is a kísérletezgetést, és a felfedezés varázsát hozta magával. Első lendületemben mindenfélét hajlítgattam, ami megtetszett, ami hol több, hol kevesebb sikerélményt adott. Mindez - főképp szabadidőm véges volta miatt - hamar alábbhagyott.
Gyöngykészletem bővülésével egyszerű, ámde annál színesebb, hétköznapi darabok sora következett. Ezeket sokszor a másnapra kiválasztott ruháimhoz készítettem, így egész népes kis társaság gyűlt össze belőlük.

2011. augusztus 5., péntek

Drótékszerek...

Két éve indítottam el ezt a blogot.
Akkor az első bejegyzés után félbehagytam a dolgot.. hiszen nem történt velem semmi említésre méltó. Az eltelt 2 év sok ajándékot tartogatott a számomra, sok új baráttal és értékes dologgal gazdagodtam.


Az egyik legfontosabb újdonság az életemben az ékszerkészítés. A MESKA oldalain botlottam bele a "drótozás"- már már egyre népszerűbb - technikájába. Diákként kísérleteztem gyöngyszövéssel, gyöngyfűzéssel, de ezek számomra túl pepecselős, kötött és nagy türelmet igénylő technikák voltak. A drótékszerek láttán megfogott az alapnyag nyújtotta szabadság és formagazdagság, aminek csak a fentáziám szab határt...
Első munkáimhoz főleg Kricsár Annamária alkotásai adtak ötletet, de remélem, idővel kialakul a saját stílusom is, hiszen nem célom senki munkáinak másolása...
Kezdetnek főleg fülbevalók készítésébe kezdtem. A kis munkadarabok segítenek ismerkedni a szerszámokkal, anygokkal.