2011. december 23., péntek

Fagyöngy ékszerszett

A nemrég "levadászott" fagyöngyök felhasználása nem sokat váratott magára, máris összeállt belőle egy ékszerszett. Érdekessége, hgy mindkét "zsákmányból" választottam hozzá gyöngyöt, színt pedig egy kevés - bolti - sötétlila kiegészítéssel adtam neki.
És hogy mi volt az apropó? Elég egyszerű: nem tudtam mit felvenni az esti buliba...

2011. december 14., szerda

Ötletadó hétköznapok

Egyre hosszabb "ékszeres múltam" néha különös dolgokat hoz ki belőlem... Pl. azt is, hogy néha hétköznapi apróságok adnak ötletet. A múltkor ez épp a szobában száradó színes harisnyáim látványa volt... :)

2011. december 12., hétfő

Életfa

Minden anyagnak és technikának megvannak a maga kihívásai, így a drótékszerkészítésnek is.
Ez a medál is ilyesféle "mérföldkő", legalábbis számomra. Maga a forma nem a saját ötletem, de ahány fa, annyiféle... Talán legközelebb érdemes lesz egy kicsit nagyobb méretben elkezdeni, mert a 3,7 cm-es hosszabbik befoglaló azért mégiscsak túlzás. :-)

2011. december 10., szombat

Zsákmány

A minap egy turkálóban bukkantam egy jópofa övre. Na persze nem hordani akarom, de alapanyagnak kiváló... :)